יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
  

שינוי ממעלה שניה

מה ההבדל בין שינוי ממעלה ראשונה לשינוי ממעלה שנייה? / מאת יואב ברנזון

 
שינוי ממעלה ראשונה – עוד מאותו הדבר

שינוי ממעלה ראשונה אינו שינוי מהותי אלא שינוי כמותי בלבד. כאשר אנו מנסים לבצע שינוי ממעלה ראשונה – אנו מנסים להגדיל או להקטין את עוצמת ההתנהגות שלנו, אבל לא לשנותה באופן מהותי.

למשל, כאשר אנו מחפשים בני זוג חזקים שנוכל להיתלות בהם, ובכל פעם שהם זורקים אותנו אנו מעלים את הרף ומחפשים מישהו "חזק" יותר או "אמין" יותר – אנו לא מבצעים שום שינוי מהותי אלא רק שינוי כמותי ממעלה ראשונה.

 

שינוי ממעלה שנייה – משהו אחר וחדש

שינוי ממעלה שנייה הוא שינוי מהותי – אשר מביא באופן מיידי לשינוי הנסיבות שלנו. כאשר אנו מבצעים שינוי ממעלה שנייה – אנו משתנים, וכתוצאה מכך כל המציאות שלנו משתנה יחד איתנו.

למשל, במקום להמשיך ולהאמין שעלינו להיות תלויים בבני הזוג שלנו אנו מחליטים להפסיק להיתלות באיש, לפתח את העצמאות האמיתית שלנו ולחפש בני זוג שוויוניים כמותנו. במקרה כזה, אנו מבצעים שינוי אסטרטגי – כלומר שינוי ממעלה שנייה – אשר מונע מאתנו לשוב ולחזור על אותה הטעות שביצענו בעבר ופותח בפנינו דרך חדשה וטובה יותר לבניית זוגיות.

 

כיצד תבצעו שינויים ממעלה שנייה?

ככל שתבצעו שינויים ממעלה שנייה – כך תגלו ששינוי הוא דבר קל, פשוט ומיידי. לעומת זאת, ככל שתתעקשו על שינויים ממעלה ראשונה – כך תמשיכו לחיות באשליה ששום דבר לא משתנה, ושאין אפשרות לשנות את נסיבות חייכם בצורה משמעותית.

כדי לבצע שינוי ממעלה שנייה עליכם להחליט להפסיק לפעול בדרך בה פעלתם עד היום בניסיון לפתור בעיה מסויימת. עליכם להתחייב לחפש דרך אחרת לשינוי תוך הקפדה על התוצאות. זכרו, שינוי ממעלה שנייה תמיד מוביל לתוצאות מוצלחות ומהירות. לכן, עליכם לחדול מהדרך בה אתם הולכים עד היום, ולהתחיל לחפש דרך שונה, יצירתית וחדשה עד שתגיעו לתוצאות טובות ומוכחות בשטח.

 
וטיפ לסיום: אל תתעקשו להטיח את ראשכם בקיר. לכל בעיה יש פתרון – אם רק תהיו מוכנים לשנות את צורת המחשבה שלכם כלפי הבעיה.
 
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il