יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
  Bookmark and Share     
גישור וכבוד
 
מה אנשים רוצים יותר מכל דבר אחד? / מאת יואב ברנזון
 
 
 
הסיבה למאבקים - תחושה של חוסר כבוד
  
מרבית האנשים אינם אנשי ריב ומדון, ואינם מחפשים לריב, להתנצח או להיאבק בבית המשפט במשך שנים על גבי שנים - אלא אם כן הם מרגישים שרומסים אותם, פוגעים בכבודם והופכים אותם לפראיירים.
 
הישראלי הממוצע אינו מוכן להיות פראייר ואינו מוכן שידרכו עליו. הוא מוכן לצאת למלחמה משפטית אינסופית בבן הזוג שלו, להשקיע את הכספים שאין לו, לחולל הרס אדיר במשפחה - הכל כדי להשיב לעצמו את כבודו האבוד.
 
  

כבוד מוביל לשיתוף פעולה

משבר זוגי מוביל בדרך כלל לפגיעה בכבוד של שני בני הזוג, או לפחות אחד מהם. כתוצאה מכך, מתעורר הדחף להגיע לבית המשפט "ולהכניס" לצד השני כמה שיותר חזק - כדי ללמד אותו לקח, להשוות את הכוחות ולהשיב את הכבוד הפגוע למקומו הנכון.
 
חוסר כבוד מוביל לרצון עז לנקמה, ולדחף לנהל מאבק משפטי מיותר, בעוד שכבוד מוריד את מפלס הכעס והעצבים ודווקא מוביל לשיתוף פעולה בין בני זוג הרוצים להיפרד כבני אדם.
 
 
 
בית המשפט וכבוד

בית המשפט וכל הליך משפטי כרוך בסבל, בהשפלה ובצמצום כוחם של בני הזוג. כל אחד מהצדדים תלוי בעורך הדין שלו, הוא מוגבל לתוך פרוצדורות משפטיות סבוכות שהוא כלל אינו מכיר, השופט הוא זה הקובע החלטות שלצדדים כמעט שאין השפעה עליהם, כל צד מוציא את מיטב כספו אך למרות זאת הוא עדיין אינו יודע ואין לו כל וודאות מה תהיינה בסופו של דבר התוצאות של התהליך.
 
בבית המשפט הצדדים לסכסוך מגומדים. לעומת זאת, בגישור הצדדים לסכסוך מועצמים, הם מכריעים, הם משרטטים חלק גדול מהתהליך והם שותפים לחלק גדול מהפתרונות המוסכמים לבסוף.
  
   

גישור וכבוד
 
גישור הוא הליך בו דואגים קודם כל לכבוד, להגינות, לסבירות ולהיגיון של הצדדים: מקשיבים להם, לוקחים את רצונותיהם וצרכיהם ברצינות, מאפשרים להם להיות שותפים מלאים לפתרון הבעיות המשותפות ודואגים כל העת לא לבצע מהלכים לא הוגנים הפוגעים בכבוד של אחד הצדדים.
 
גישור הוא הליך של כבוד אנושי וכבוד לכל צד. זו הסיבה מדוע קל באמצעות הליך פשוט זה להגיע לשיתוף פעולה בין בני זוג שהיו יכולים להפוך לאויבים מרים וקשים ולפתע הופכים שותפים לפתרון הבעיות ביניהם.  
  
 
וטיפ לסיום: האפשרות להגיע להסכמות ולפשרות מהירות בין בני אדם תלויה קודם כל בתחושת הכבוד שכל אחד מהם חש שהוא מקבל. כבוד רמוס מוביל לזעם ולכעס, לרצון להיאבק רק כדי "להראות" והוא אינו מאפשר פשרות, הבנות, הסכמות או כל תהליך יצירתי אחר לפתרון הנושאים השנויים במחלוקת.
 
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il