יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 חדש! התייעצות בוואטסאפ!
  
 
                                בית | אני | השיטה | טיפול | הכל | אתם | חיפוש | קשר
 
   Bookmark and Share    
נתינה וקבלה
 
בחנו את עצמכם - האם אתם חזקים בנתינה או בקבלה? / מאת יואב ברנזון
 
 
 
נתינה
  
נתינה היא הכוח שיוצא מתוכנו החוצה אל האחרים. אדם נותן הוא אדם שממוקד באחרים ולא בעצמו. ההנאה מנתינה היא מעצם הנתינה וקבלתה על ידי אחרים.
 
נתינה באה לידי ביטוי ביצירתיות, בנתינה לאחרים, בעזרה לזולת, בלספק אחרים, בנתינה חינם, במוכנות לא להתחשבן אלא פשוט לתת גם אם לא מקבלים בחזרה כי ההנאה היא מעצם פעולת הנתינה שמעניקה לנותן תחושה של עוצמה, של חשיבות עצמית, של נחיצות ושל ערך וסיפוק מעצמם ההנאה של הזולת.
 
  

אנשים שחזקים בנתינה

אנשים שחזקים בנתינה הם בדרך כלל אנשים שאוהבים לרצות אחרים (פליזרים), אנשים שמחשיבים אחרים יותר מאשר את עצמם, אנשים שמוכנים לתת לחברים או לאנשים זרים יותר מאשר הם מעניקים לעצמם, אנשים שהכי חשוב להם הוא לגרום לאנשים אחרים להרגיש טוב.
 
אנשים שחזקים בנתינה הם בדרך כלל אנשים שחלשים בקבלה. הם אינם מחושבים לעצמם, הם אינם דואגים לאינטרסים של עצמם, הם אינם ממוקדים במטרות שלהם ובמה שחשוב להם, הם אינם יודעים כיצד להשיג את מה שהם רוצים אלא הם מאמינים שאם הם ידאגו לאחרים - האחרים ידאגו להם בחזרה, כטובה תחת טובה.
 
 
  
קבלה

קבלה הוא הכוח שבא מן החוץ פנימה. אדם מקבל הוא אדם שממוקד רק בעצמו, שנהנה רק כאשר הוא מוזן מאחרים ומקבל מהם את מה שהוא בדיוק רוצה.
 
קבלה מבוססת על היכולת לגרום לאחרים לתת לנו את מה שאנחנו רוצים. קבלה מבוססת על יכולת פיתוי, מניפולטיביות, משחק של מסכנות ונטיעת רגשות אשם אצל אחרים - הכל כדי לגרום להם לתת לנו את מה שלנו חשוב.
   
 

אנשים שחזקים בקבלה
 
אנשים שחזקים בקבלה הם בדרך כלל אנשים מאוד אגואיסטים, הם מחשיבים רק את עצמם ורואים רק את עצמם, הם לא נותנים לאחרים כלום והם כל הזמן דואגים לקבל עוד ועוד, יותר ויותר, על חשבון אחרים.
 
אנשים שחזקים בקבלה הם בדרך כלל אנשים שמאוד חלשים בנתינה. הם אינם יצירתיים, הם אינם נדיבים אלא קמצנים, הם אינם יודעים לפרגן לאחרים או ליהנות מההצלחה של אחרים, הם דואגים לעצמם בלבד והם אינם מאמינים שאף אחד ידאג להם - לכן הם גוזלים, מרמים ולוקחים מאחרים כל מה שהם יכולים וכמה שיותר.
 
  
   
וטיפ לסיום: אדם שחזק בנתינה הוא אדם שבסופו של דבר שם את עצמו בסוף סדר העדיפויות. הוא נהנה לתת, להיות פעיל, לתרום, ליצור, לעבוד ולהתאמץ בחיים לטובת אחרים. אדם שחזק בקבלה הוא אדם ששם את עצמו בראש סדר העדיפויות - על חשבון אחרים. הוא מנצל את רצונם הטוב ואת תמימותם של אחרים כדי לגרום להם לתת לו כמה שיותר, בעוד הוא עצמו אינו מתאמץ או תורם מעצמו דבר.
 
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il