יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
   Bookmark and Share    
גישור וטיפול
 
מה הקשר בין טיפול זוגי לגישור זוגי? / מאת יואב ברנזון
 
 
 
טיפול הוא הבסיס לגישור
  
גישור נולד מעולם הטיפול הזוגי. גישור הוא תהליך שבו ההתייחסות לצדדים אינה כשל בעלי דין, כמו בעולם המשפט, אלא כשל שני בני אדם החותרים לפיתרון משותף, הוגן וצודק שממנו יכולו שניהם להינות. 
 
אנשים רבים סבורים שהגישור נולד מתוך עולם המשפט. אבל הוא נולד למעשה מתוך גישות טיפוליות והוליסטיות שניסו לתת מענה אלטרנטיבי לשיטה המשפטית הכוחנית והצינית על ידי בניית דרך אחרת, אנושית וחכמה יותר לפתרון סכסוכים בין בני אדם בכלל ובפרט בין בני זוג.
 
  

עורכי דין אינם מגשרים טובים מספיק

עורכי דין שכל השכלתם היא משפטית ואשר עוסקים גם בגישור - אינם מגשרים טובים מספיק כמו מטפלים זוגיים, משום שעורכי דין באים מתוך תפיסה כוחנית, לוחמנית, צינית וקרה.
 
עורכי דין בתחום המעמד האישי מיומנים בניהול מלחמות בבתי המשפט ומחוצה לו, אך הם אינם מיומנים מספיק בגישור ובפישור בין צדדים ברמה הרגשית והנפשית. הגישה שלהם בגישור היא לכל היותר היא טכנית, ואין להם את העומק הנדרש כדי להבין את בני הזוג ברמה הנפשית והפסיכולוגית - זאת לעומת מטפלים זוגיים השולטים ברזי הנפש.
 
 
  
הגישה הרכה והגישה הנוקשה

טיפול זוגי וגישור לגירושין באים מאותה המשפחה. הם באים מהמשפחה "הרכה" המנסה לפתור בעיות, סכסוכים וקונפליקטים בצורה חכמה ורגישה ולא בצורה של מאבק עיקש, כוחני, ציני, אכזרי ורע לב. 
 
הגישה הנוקשה אופיינית לעורכי דין ולעולם המשפט. הגישה הרכה קשורה למקצועות גמישים יותר כמו טיפול וגישור. מטפלים זוגיים שהם גם מגשרים מנוסים יכולים לסייע לכם הרבה יותר מעורכי דין השולחים ידיהם גם בניהול תהליכי גישור, משום שמטפלים זוגיים מיומנים היטב בשפה "הרכה" והם מעורים ומנוסים מאוד בבעיות האופייניות לבני זוג ברמה הפסיכולוגית והנפשית ולמניעים הנפשיים הגורמים לקונפליקטים אלה.   
   
 

גישור וטיפול הם השילוב הטבעי יחד
 
הליך גישור המנוהל על ידי מטפל ויועץ זוגי הוא מקצועי ויעיל פי כמה מהליך גישור המנוהל על ידי עורך דין משום שגישור ועריכת דין הם תחומים מנוגדים ולא תחומים משיקים או משלימים.
 
בחרו במגשר בעל רקע טיפולי רחב, אדם המכיר היטב את הסוגיות הזוגיות, את המניעים הנפשיים, את המבנה הנפשי של האדם ואת הצרכים שכל אדם מחפש וזקוק להם. אל תבחרו בעורך דין חסר השכלה נפשית שאינו מכיר ואינו מתעניין בפאן הזוגי והפסיכולוגי של הסכסוך הזוגי שביניכם.
 
  
   
וטיפ לסיום: גישור לגירושין הוא המשך ישיר של טיפול זוגי. אם הטיפול הזוגי שלכם אינו צולח מומלץ לכם להמשיך אותו בכיוון של גישור לגירושין ולהיפרד אחד מהשני בצורה אנושית, חיובית וחכמה שתשאיר את כל אחד מכם על נתיב בריא, מוצלח ונכון להמשך חייו.
 
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il