יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מילון מונחים
 
  
גן פגום
 
גן שרמת הפעילות שלו אינה תקינה. ייתכן והגן נמצא בהיפר-פעילות (קצב התשדורת העצבית שלו למערכות הגוף הוא מהיר מאוד ולכן גם השפעתו על האדם היא משמעותית ביותר) או בתת-פעילות (הגן רדום ולא פעיל וקצב התשדורת שלו הוא נמוך ביותר כך שהשפעתו על האדם היא חלשה עד אפסית).
 
 
גן תקין
 
גן שרמת הפעילות שלו הוסדרה והוא כעת נמצא ברמת פעילות תקינה ונורמלית.
 
 
נטרול גן פגום
 
דיכוי וכיבוי הגן הפגום על ידי חסימת שדה התקשורת העצבית שלו. התוצאה היא שקצב התשדורת של הגן פוחת באופן משמעותי.
 
 
גירוי גן פגום
 
גירוי וחיזוק הגן הפגום על ידי פתיחת שדה התקשורת העצבית שלו. התוצאה היא שקצב התשדורת של הגן עולה באופן משמעותי.
 
 
התמכרות
 
מצב בו גן פגום נמצא בהיפר פעילות. התוצאה היא שהאדם מותנה באופן אוטומטי להתנהגות כפייתית מסויימת, ללא בחירה, שיקול דעת או יכולת לעצור את ההתנהגות מרגע שהופיע גירוי או טריגר לתחילת ההתנהגות הכפייתית.
 
 
אדם מכור
 
אדם שחי בפיצול אישיותי: אישיות אחת פועלת בצורה הרסנית וחולנית בעוד שהאישיות השנייה מנסה - ללא הצלחה - לפעול בצורה בריאה ונכונה.  
 
 
גנים
 
קוד הפעלה מפורט הנמצא במוח. עד שלא משנים את הגן או שולטים ברמת הפעילות שלו - הגן הוא זה המכתיב את התנהגויות האדם. 
 
 
אופי
 
תכונות מושרשות הנשלטות על ידי גנים היפר פעילים במיוחד, ולכן גם נחשבות לסוג של "אופי" קשיח שאינו ניתן לשינוי. בפועל, תכונות אופי ניתנות לשינוי, על ידי נטרול אגרסיבי ושיטתי של הגנים ההיפר-פעילים, וחסימתם או על ידי גירוי אגרסיבי ושיטתי של הגנים הרדומים, ופתיחתם.
 
 
תירוצים
 
השיטה הנפוצה ביותר לשמר התמכרות או דפוס התנהגות מזיק. התירוצים משמשים כאמצעי נוח כדי לא לקחת אחריות מלאה על החיים והם מאפשרים למכור להמשיך לוותר לעצמו ולדבוק באורח חייו ההרסני.
 
 
מערך גנטי
 
מערך הגנים הפעילים והכבויים איתו אדם נולד. המערך הגנטי משתנה במהלך השנים בצורה מינורית, אלא אם כן מתרחשת התערבות חיצונית שמשנה את פעילות הגנים. התערבות חיצונית יכולה להיות בצורה של טיפול וריפוי גנטי (בחירה של האדם) והיא יכולה לבוא בצורה של אירועים טראומטיים וקשים שכופים על האדם לשנות את דרכיו ואת אורחות חייו (כפייה חיצונית).
  
 
מוטיבציה
 
ללא מוטיבציה פנימית לא ניתן לגמול אדם מההתמכרות שלו. כל תהליך שינוי וגמילה מהתמכרויות או מדפוסי התנהגות מחייב השתתפות פעילה של המכור בתהליך השינוי ורצון פנימי חזק שבא מתוכו לשנות את חייו.
 
 
גמילה
 
גמילה היא תוצאה של נטרול גנים פגומים במוח שגרמו לאדם להתנהג באורח הרסני. אדם שעבר גמילה הוא אדם שאינו נשלט עוד על ידי דפוס ההתנהגות ההרסני. אדם כזה מסוגל להימנע מהדפוס המזיק, להשהות את פעולתו, להפעיל שיקול דעת לגביו ולהרוויח זמן רב עד לנקודת התגובה. 
 
 
פעולה לא רצונית
 
פעולה אוטומטית שמקורה בהוראה של גן פעיל מדי במוח. ללא דיכוי הגן הפעיל הספציפי יהיה קשה מאוד לעצור פעולה לא רצונית מלקרות שוב ושוב כי זו הפעולה היחידה שהגן הדומיננטי יודע וזוכר כהוראת הפעלה. 
 
 
ריפוי נוירו-גנטי
 
ריפוי שאינו מתמקד ברובד ההגיוני והקוגניטיבי של האדם אלא ממוקד ישירות במוח. ריפוי נוירו-גנטי חוסך זמן רב, הוא יעיל וממוקד ביותר והוא עוקף את מסכת הפרשנויות השקריות של המודע. אנשים מופעלים על ידי המוח שלהם בלבד. ההסברים שהם מספקים לפעולות ולבחירות שלהם הם תירוצים הגיוניים ושקריים לפעולות מוחיות שלמעשה אין להם הסבר עליהם. הריפוי הנוירו-גנטי מתמקד במוח עצמו שהוא מערכת ההפעלה של האדם במקום בפרשנויות השקריות ובתירוצים ההגיוניים שאנשים מעניקים לפעולות שלהם.
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il