יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
שוק של גברים ושוק של נשים 
 
מי שולט בשוק הזוגי והיכן יש יתרון לנשים או לגברים? / מאת יואב ברנזון
 
  
בשוק של נשים היתרון נמצא בידיים של הנשים
 
מהו שוק של נשים? שוק נשים פירושו שהשוק נשלט על ידי נשים. כלומר, שהכוח נמצא בידיים של הנשים והן מכתיבות למעשה את הבחירה הזוגית, את הסדר הזוגי, את הקצב, את מהלך הזוגיות וגם את המטרה והתוצאה הסופית שלה. 
 
במרבית מדינות המערב השוק הזוגי נשלט בידי נשים. כיצד ניתן לדעת זאת? על ידי מענה על השאלות הבאות: איזה פשרות או קורבנות גברים יהיו מוכנים לעשות כדי לזכות באישה? מה "מחירן" של נשים לעומת "המחיר" והערך של גברים בחברה? האם נשים נהנות מזכויות יתר, מהגנות ומפריבילגיות חברתיות, כלכליות ומשפטיות שגברים לא נהנים מהם? מהם הסיכויים של נשים למצוא זוגיות והאם סיכויים אלה קלים יותר או גבוהים יותר מאלה של גברים? מדוע מרבית הנשים הן אלה שמפרקות את התא הזוגי ומדוע מרבית הגברים חוששים מפירוק התא הזוגי? מי קובע כיצד תיראה הזוגיות וכיצד היא תפעל ברמה היומיומית - נשים או גברים?
 
 
 
נשים קובעות את הטון ולמעשה מעצבות את המציאות הזוגית
 
ישראל, כמו רבות ממדינות המערב, היא שוק של נשים. ולכן, גבר שאינו מקבל את השליטה הנשית ואינו מוכן לרקוד לפי החליל של נשים יתקשה מאוד להתחתן או לנהל מערכת יחסים יציבה עם נשים בישראל - פשוט משום שניתן יהיה להחליף אותו במהירות בגברים רבים אחרים שכן יהיו מוכנים לשלם את המחיר כדי לזכות בבחורה. 
 
ביסודו של דבר, שוק של נשים הוא תוצאה של המוכנות של גברים לשלם מחיר גבוה יותר מנשים עבור השגת זוגיות איתן. "המחיר" של נשים בישראל הוא גבוה משל גברים ולכן הגברים נאלצים "לשלם" על נשים "מחיר" גבוה יותר - המתבטא בזכויות חסר, באפליה, במאמץ יתר ובמוכנות לעשות עבודות נחותות יותר מאלה של האישה רק כדי לשמר את הקשר, לרצות אותה, להימנע מגירושין ולהצדיק את הקיום והנחיצות שלהם בקשר.
 
 
 
רק בשוק של גברים - גברים מסוגלים להשפיע
 
כך יוצא, שבמידה רבה גברים אינם מסוגלים להשפיע באמת על מבנה ואופי הקשר הזוגי שלהם (חוץ כמובן מלהתגרש) במדינות כמו ישראל, לא בגלל שהגבריות שלהם חלשה אלא בגלל המבנה הכלכלי-זוגי המעניק לנשים יתרון כוח על גברים.
 
רק בשוק של גברים - גברים יכולים לעצב ולהשפיע באופן מכריע על התוכן הזוגי שלהם, על חיי המין שלהם, על סגנון החיים ועל הדרך שבה הזוגיות שלהם מתנהלת. במערב זה כמעט בלתי אפשרי משום שהכוח של גברים הולך ונחלש ואילו הכוח של נשים הולך וגובר. 
   
 
 
השווקים שונים
 
וכך יוצא, כאשר השוק הוא שוק של נשים - המצב עבור גברים הוא גרוע ועגום. כאשר השוק הוא שוק של גברים - מדובר בגן עדן. למעשה, לא מדובר בשוק אחד גלובלי אלא במדינות שונות בעלות שווקים שונים.
 
גבר במדינה אחת יכול לקבל ערך נמוך ואילו במדינה אחרת "מחירו" יקפוץ במאות אחוזים. השאלה היא, באיזו מדינה הוא חי ועם איזה שוק הוא מתמודד - שוק של גברים או שוק של נשים?
 
 
וטיפ לסיום: בשוק של נשים אישה היא בקצה הפירמידה ואילו גברים נמצאים הרחק מתחתיה. הדבר מעניק לנשים המון כוח ויתרון עצום בשליטה בקשר הזוגי ובעיצובו. בשוק של גברים - הגברים הם השולטים ואילו הנשים נחותות מהם. הדבר מעניק לגברים את כוח השליטה והרווחה הזוגית על חשבון הנשים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il