יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אהבה: שכירה או עצמאית 
 
עוצמת האהבה ואיכותה קשורים באופן בה ניגשים אליה: ממקום בטוח או ממקום לא וודאי / מאת יואב ברנזון
 
  
אהבה חזקה, עוצמתית ומרגשת היא תמיד תוצר של חופש, סיכון ואי וודאות
 
ההבדל בין שכיר לעצמאי הוא פשוט: השכיר בטוח במקום עבודתו, הוא "ראש קטן", כשהוא הולך הביתה הוא גם נפרד מהעבודה שלו, הוא אינו חי במתח קיומי. העצמאי אינו בטוח אף פעם לגבי המחר, הוא "ראש גדול" כי אין מישהו אחר שיחשוב על הקריירה או העסק שלו במקומו, הוא לעולם לא נפרד מהעבודה שלו והוא תמיד חי במתח קיומי.
 
להבדל הזה יש השלכה גם על המצב התודעתי של השכיר והעצמאי. על פי רוב, השכיר יהיה בטוח יותר אבל גם מאותגר פחות, שאנן יותר ולעיתים אף משועמם מעבודתו. מצד אחד, יש לו אמנם בוס שדואג לו, מגן עליו, מזין אותו ומפרנס אותו אבל מצד שני הנוחות הזו מרדימה, ממיתה, היא חוצצת בין השכיר לבין השוק האמיתי, החייתי, האינסופי והמרגש הנמצא בחוץ. העצמאי נוטה יותר לריגוש, לחופש פעולה, אין לו בוס על הראש והכל מבחינתו אפשרי. מצד אחד, הוא אמנם יהיה מתוח יותר, דואג יותר ואולי עמוס בהרבה מהשכיר אבל גם ערני יותר ומסופק יותר מעבודתו, אותה הוא קובע בעצמו ולפי גחמותיו.
 
 
 
אהבה משעממת, צפויה ואפורה היא תוצר של ביטחון יתר, של גישה שכירה
 
לאהבה, כמו לקריירה ועבודה, יש שתי צורות: הצורה השכירה והצורה העצמאית. אהבה משעממת, צפויה ואפורה היא אהבה של "שכיר". המפגש הזוגי הוא מאכזב במידה, צפוי, אמנם בטוח ומרגיע, אבל גם שגרתי ולא מאתגר.
 
אהבה מטורפת, מרתקת, מפחידה ומסוכנת היא האהבה של "העצמאי". המפגש הזוגי הוא בלתי צפוי, מפחיד, חוצה גבולות ולעולם לא חוזר על עצמו. אין בו ביטחון אלא פחד, אבל הוא חי, נושם, מיוחד ומסוכן עד למידה כזאת שהוא מספק, מרגש, ממכר ושואב פנימה. 
 
 
 
המוכנות ליטול סיכונים ולחיות באי וודאות לעומת הצורך בביטחון ובהגנה
 
אנשים רוצים להתאהב ולהתרגש אבל לחיות בביטחון וביציבות. לא תמיד שני הדברים הולכים יחדיו. מי שרוצה להתרגש - חייב ליטול סיכונים. מי שרוצה וודאות וביטחון - חייב לוותר על מידה מסוימת של סכנה ושל תחושת חיים.
 
בקשרים זוגיים נשים זקוקות יותר לביטחון, הגנה ולוודאות מאשר גברים ולכן נשים נוטות ליטול פחות סיכונים בקשרים רומנטיים. גברים לעומתן נוטים יותר לסכן את עצמם למען יחסים זוגיים ומיניים מרגשים.
   
 
 
עוצמת האהבה שלכם
 
אם אתם משועממים בקשר הזוגי שלכם - לא פעם הדבר לא נובע בהכרח מחוסר אהבה אלא מחוסר סכנה. הכל ידוע, בטוח וצפוי מדי - ולכן ממית באיזשהו אופן את העולם הרגשי שלכם.
 
אם אתם מרוגשים יתר על המידה מהקשר הזוגי שלכם ייתכן שהדבר נובע לא מעודף אהבה אלא מעודף סכנה. הלחץ, המתח התמידי, המחשבות הכפייתיות - כל אלה שוחקים אתכם ואינם מעניקים לכם אפילו רגע של מרגוע או מנוחה מהמרדף הזוגי.
 
 
וטיפ לסיום: סכנה היא הדלק של התשוקה והאהבה שלכם. דווקא הביטחון עלול לעיתים להיות האמצעי שימית את האהבה שלכם. ככל שאתם חיים באי וודאות ובחוסר ידיעה כך רמת הריגוש וההתלהבות שלכם מהקשר עולה וכך גם רמת התשוקה. לעומת זאת, ככל שאתם נמצאים עם פרטנר בטוח, יציב וצפוי כך אתם משתעממים, מאבדים את הסערה שבפנים, מעבירים את הזמן אך לא יותר מזה.    
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il