יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
שיפור זוגי 
 
שיפור זוגי הוא תהליך שבו שניים תורמים ונותנים מעצמם - אף פעם לא רק אחד / מאת יואב ברנזון
 
  
למה בעלה עושה בשבילה הכל?
 
מכירים את החברה שנשואה באושר ובעלה עושה עבורה הכל? גם מגדל את הילדים, גם מפרנס, גם מנקה את הבית וגם מטפל בחשבונות? פעמים רבות מביאים את החברה הזאת כדוגמה לזוגיות טובה.
 
אבל, זוגיות טובה, שיפור זוגי, התקדמות זוגית - כל אלה אינם מושגים מכך שאחד עושה הכל והשני יושב ונח. זוגיות היא מקום של ביחד ולא של לבד. אחרת, בשביל מה לחיות בזוגיות? זוגיות היא מקום שבו שני בני הזוג אמורים לגדול ולצמוח ולא אחד על חשבון השני.
 
 
 
תהליכים חד צדדיים אינם תהליכים אלא נצלנות גרידא
 
אישה שבעלה עושה הכל עבורה - אינה צומחת, אינה תורמת, אינה נתרמת. לכל היותר, הוא מנצלת. אלה לא יחסים הדדיים אלא יחסים חד-צדדיים שאינם מייצרים אינטימיות אמיתית אלא רק פונקציונליות.
 
יחסים אמתיים הנם יחסים של שיתוף ושל תרומה הדדית. כל תהליכי הצמיחה הזוגיים מתחילים ונגמרים בנטילת אחריות משותפת לבעיות הזוגיות ובעשייה משותפת כדי לשפר אותה. שני בני הזוג צריכים לתרום, להתאמץ, לעשות קורבן אם צריך ולתת מעצמם כדי שהעגלה הזוגית באמת תנוע מחדש קדימה.
 
 
 
תהליך זוגי אמיתי הוא שינוי הדדי ותוצאה של נטילת אחריות משותפת למצב
 
פעמים רבות, אנשים מצפים שהצד השני יבוא לקראתם "עד הסוף" בעוד הם יעמדו במקומם ולא ישתנו כהוא זה. אבל החיים המשותפים, כמו כל דבר משותף בחיים, מחייבים הדדיות והגינות. 
 
מי חושב שלעבוד בחינם זה הוגן או סביר? האם הייתם מוכנים רק לתת במקום העבודה שלכם בלי לקבל דבר בתמורה? האם יחסים זוגיים אינם מקום של תרומה הדדית והנאה משותפת? האם נצלנות יכולה באמת להיות דגם לזוגיות?
   
 
 
אתה תשתנה - אני אשאר מה שאני
 
מי שמעוניין בשיפור זוגי - חייב לקחת תחילה על עצמו גם אחריות על המצב הזוגי בו הוא נמצא. אי אפשר רק להצביע על הצד השני כמי שמסמל את כל בעיות הזוגיות.
 
ברוב המקרים, זוגיות בעיתית היא תולדה של מחדלים של שני בני הזוג ולא רק של אחד מהם. למרות הנטייה של מרבית האנשים לראות את עצמם כצודקים ואת האחרים כטועים, בזוגיות "הטעות" היא בדרך כלל משותפת.
 
 
וטיפ לסיום: שיפור זוגי אמיתי מגיע רק כששני בני הזוג מוכנים תחילה לקחת אחריות למצב אליו הם הגיעו ומסוגלים לתרום בצורה משותפת לשינוי המצב לטובה. עבודת צוות משותפת היא הדרך הטובה, המהירה והקלה ביותר להעלות את הקשר הזוגי לפסים חיוביים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il