יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
זיווג משנה 
 
יש שני סוגי זיווגים - זיווג משנה וזיווג מקבע, מה ההבדל ביניהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
זיווג מקבע - מהו?
 
זיווג מקבע הוא זיווג שמקבל אותך כפי שאתה. הוא אינו מחדש או מוסיף לך - אלא הוא מדבר בשפתך ואינו מבקש ממך צמיחה או גדילה. בזיווג מקבע שני אנשים שהם מאוד דומים בשפה ובגישה לחיים נפגשים ומכאן נוצרת זוגיות מקבעת, דומה, שאין בה חידושים.
 
המשמעות היא שכשאנשים נכנסים לזוגיות מקבעת הם לא צריכים ללמוד דברים חדשים, לצאת מעורם, לבחון את הגבולות שלהם או ממש ללמוד שפה חדשה אלא הם מרגישים בנוח בדיוק כפי שהרגישו לפני הזוגיות. הכל אותו הדבר מבחינתם, רק שהפעם זה בשניים ולא באחד. 
 
 
 
אזור הנוחות המוכר
 
זה קל ונעים לחיות עם בן או בת זוג שמאוד דומים לכם. זה מקטין קונפליקטים, זה לא מעמיס או מלחיץ, הכל כביכול מוכר מתמיד, כאילו חייתם יחד עשרים שנים.
 
החיסרון הוא שאין התפתחות של האישיות, של הנפש ושל הנשמה. אין צמיחה למחוזות ולדברים שלא ראיתם, לא הכרתם, לא נחשפתם אליהם. אתם נותרים אותו הדבר, לטוב ולרע.
 
 
 
זיווג משנה - מהו?
 
בזיווג משנה העומס הוא דווקא רב ועצום: אתם נתקלים בבן או בת זוג בעלי שפה מאוד שונה משלכם. אתם נאלצים ללמוד עולם מושגים חדש לגמרי, לעיתים שונה והפוך מכל מה שהכרתם או האמנתם בו.
 
לא רק שעליכם ללמוד דברים חדשים, ברוב המקרים עליכם להיגמל גם מהרגלים ישנים הסותרים את השפה והעולם החדש שלכם. התהליך הזה של לפשוט את העור וללבוש עור חדש הוא מעמיס, מלחיץ, לא פשוט ולעיתים נתפס בכלתי אפשרי. מצד שני, הוא מאוד מאתגר ומוציא מכם יותר ממה שחשבתם שיש בכם. 
   
 
 
השינוי: להיגמל מהערכים הישנים ולאמץ ערכים אחרים
 
בזיווג משנה אתם נדרשים לוותר על חלק גדול מהערכים, מהדפוסים וההרגלים הישנים שלכם. במקביל, עליכם ללמוד ולהפנים ערכים אחרים לגמרי ולהפוך אותם לטבע השני שלכם.
 
לדוגמה, אדם שהוא ביסודו חולמני, רוחני ואיטי שנכנס לזיווג משנה עם אישה שבאה מעולם מהיר ושכלתני. הזיווג הזה כופה עליו שינוי של 180 מעלות. מעתה עליו להשיל את כל הרגלי החיים הישנים שלו (איטיות, הזנחה, העמקה ומנוחה) ולהפוך תוך כמה חודשים לאדם אחר (דינמי, יעיל, תכליתי, מהיר, אפקטיבי, משימתי ורציונלי).
 
 
וטיפ לסיום: זיווג מקבע הוא נוח ומכיל. זיווג משנה הוא מאתגר ומטלטל. לכל אחד היתרון והחיסרון שלו. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il