יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
זוגיות מתממשקת 
 
מה ההבדל בין הזוגיות של פעם לזוגיות המודרנית? / מאת יואב ברנזון
 
  
זוגיות מתמזגת - של פעם
 
לפני כחמישים שנים "האני" לא היה במרכז החיים. "האנחנו" דווקא כן. לכן, בני זוג של הדור הקודם היו ועדיין בדרך כלל קרובים יותר, חיים במשותף יותר, בצמוד ובהדוק.
 
התפיסה הישנה של זוגיות התאפיינה בגישה מתמזגת, מחויבת, "כבדה" וטוטאלית שבה שני אנשים חולקים הכל יחד, נמצאים רוב הזמן ביחד ועושים המון דברים במשותף ותוך עדכון הדדי בלתי פוסק האחד של השני. המשמעות של זוגיות כזו היא שלא מקובל ולמעשה גם אי אפשר לעשות צעד ללא בן או בת הזוג. 
 
 
 
עודף קירבה מוביל בדרך כלל למתחים ולקשיים
 
עבור הדור הישן מבנה כזה בדרך כלל נתפס כטבעי וכנכון. לכן, ישנם המון זוגות מהדור הישן שחיים מצוין עם המודל הזוגי המתמזג שבו הקרבה וביטול העצמי האוטונומי הוא חלק ממנה.
 
אבל, ישנם גם אחרים (הצעירים יותר וחלק מסוים מהדור הישן הקודם) שהקרבה הזו מפריעה להם, חונקת אותם, מבטלת אותם ומסרסת אותם. עבורם, הקרבה והצמידות היתרה שמצופה מהם במסגרת הזוגיות אינה טובה להם, אלא דווקא מגבילה ורעה והיא מובילה למתחים ולקשיים זוגיים.
 
 
 
התממשקות - הזוגיות של היום
 
בעידן המודרני הכל השתנה, גם הזוגיות. כפי שעולם העבודה הפך גמיש ודינמי יותר, מודולרי ועצמאי יותר גם הזוגיות של היום מבוססת הרבה יותר על חופש אישי, על "האני" הנמצא במרכז והרבה פחות על "האנחנו" שנמצא שם אבל יותר בשוליים. בעידן המודרני, כל אדם רוצה קודם כל לעמוד בפני עצמו, להיות חופשי, להיות אדון לגורלו ולממש את הייחודיות שלו.
 
לכן, גם המבנה הזוגי בעידן המודרני עבר כברת דרך ארוכה. ממצב של צמידות ומחויבות מלאה הזוגיות של היום מחפשת דווקא את הריחוק, את החופש, את השקט האישי או במילה אחת: את "ההתממשקות".
   
 
 
הרבה יותר מרווח, אוטונומיה ועצמאות
 
התממשקות היא כמו דלת. כשאתה רוצה אתה פותח אותה ונכנס לחדר וכשאתה לא רוצה אתה סוגר אותה ונשאר בחוץ. ממשק הוא מצב בו לפעמים אנשים רוצים להיות יחד ולפעמים הם ממש לא רוצים להיות ביחד אלא לבד.
 
בזוגיות המודרנית הממשק הוא העיקר. לפעמים הזוג ביחד ולפעמים לחוד אבל תמיד בני הזוג הם שני אנשים נפרדים העומדים כל אחד בפני עצמו ולא "איש אחד" משותף או מהות זוגית אחת משותפת שיש לה חיים משלה.
 
 
וטיפ לסיום: האתגר הגדול של הזוגיות המודרנית הוא בשילוב שבין ה"אני" הפרטי ל"אנחנו" המשותף. פעם הכל היה פשוט. היה "אנחנו" - ובזה תם העניין. "האני" היה רק במצבים שבו לא הייתה זוגיות. כיום, האתגר המבלבל הוא שיש גם "אנחנו" וגם "אני" ויש לשלב אותם יחד בתוך מסגרת זוגית משותפת אחת. העולם הזוגי של פעם היה פשוט - אבל חד ממדי ומגביל. העולם הזוגי של היום הוא טיפה מבלבל או מאתגר - אבל מצד שני הוא רב-ממדי, חופשי ומפתיע.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il