יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
קשרים ריקים 
 
כמו פחמימות ריקות ומלאות, כך גם יש קשרים ריקים ומלאים - מהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
קשר ריק
 
קשר ריק הוא קשר שבנוי על אינטרסים והיגיון. ישנו חיבור בין בני הזוג אבל החיבור הוא לוגי. המאפיינים הברורים שלו הם: חשדנות, ספקנות, חוסר אמון הדדי, אינטרסים ונוחות.
 
זהו קשר הנקרא "ריק" משום שחוץ מהמסגרת שלו אין בו תוכן. כל החלק הרוחני, רגשי, אוטנטי ואינטימי אינו קיים. כל מה שקיים הוא מסגרת זוגית דקה שפנימיותה רקובה ומחוררת.  
 
 
 
קשר שכלתני
 
לא מעט אנשים מנהלים קשרים שכלתניים, כלומר ריקים. הם מתחתנים, עושים ילדים יחד, עובדים ומפרנסים - אבל לבד מזה אין בקשר אהבה, אין אינטימיות, אין חיבור רגשי ואין מצב של אמונה או תקשורת עמוקה. 
 
הקשר השכלתני הריק משרת מטרות קונקרטיות כמו פרנסה, אחזקת בית, ילדים וסטטוס - אך לא מעבר לזה. כמו כל דבר, הוא פונקציה שברגע שהיא מתמלאת ניתן לזרוק אותו כי הוא מיצה את תפקידו.
 
 
 
קשר מלא
 
בקשר מלא - התוכן הוא העיקר. יש רגש, יש אמונה, יש התעלות, יש אהבה ויש הדדיות. הקשר מחבר בין בני זוג, האהבה נוכחת ומורגשת, האמונה היא מלאה ויש אמון ברור וחזק בין הצדדים. 
 
בקשר כזה לא צריכים הסכמים ממוניים, התניות, סיכומים משפטיים או סנקציות הדדיות. יש רצון לחיות יחד שאינו נובע מפונקציה או נוחות אלא ממימוש עצמי ומייעוד. התחושה היא של התאמה מאוד מלאה ובין בני הזוג של משהו אמיתי, אוטנטי ונכון שמאחד את בני הזוג לאורך זמן ניכר.
   
 
 
קשר רגשי
 
בקשר מלא הרגש שולט. בני הזוג הם באמת "יחד". לעומת קשר ריק בו בני הזוג חיים לחוד, זה לצד זה, אף פעם לא זה בתוך זה. בקשר מלא המהות של הקשר היא הביחד ולא התועלת שיוצאת מהקשר שהוא רק תוצאה של הקשר.
 
קשר מלא הוא כמו שליחות או ייעוד. הוא התאמה מלאה לאישיות של האדם. זו לא "עוד עסקה" אלא זה "הדבר האמיתי". קשר מלא משקף את ההזדמנות של אנשים לחוות את עצמם כפי שהם, במלוא אמונותיהם. מבלי להסתיר, להתכווץ.או לשקר כדי לשרוד בקשר. הדבר דומה לעבודה מאהבה או לעבודה לפרנסה. בעבודה מאהבה האדם אוהב את העיסוק שלו ומאמין בו בכל ליבו. בעבודה לפרנסה האדם מכווץ את עצמו כדי להתאים לדרישות המערכת, אבל הוא אינו מאמין בדרך אלא רק מעוניין בתוצאה הסופית שהיא השכר.
 
 
וטיפ לסיום: קשר ריק מוביל מהר מאוד לתחושות של ריקנות וחוסר משמעות. בקשר מלא - הקשר הוא המטרה והסיפוק הוא מלא. קשר ריק הוא קשר חולני, מרוחק, מנותק, שברירי, חלש ושקרי. קשר מלא הוא קשר מגובש, עוצמתי, אמיתי, מרגש, משמעותי ובר השפעה חיובית והשראה מבריאה גם על הסביבה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il