יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
זוגיות בהסכמה 
 
כיצד ניתן לעשות שימוש בטכניקה של הסכמות זוגיות מוקדמות? / מאת יואב ברנזון
 
  
מאבקים וריבים - תוצאה של חוסר הסכמות עקרוניות
 
זוגות שרבים המון, זוגות שרבים מעט אבל כשהם רבים זה "חזק" וקטלני, זוגות שלא יודעים לתקשר ושאין ביניהם הסכמות - למעשה סובלים כולם מאותה התסמונת: העדר הסכמות עקרוניות לחיים.
 
ריבים הם טכניקה של ניהול משא ומתן בכוח. כל אחד מושך לצד שלו והתקווה היא שהצד השני יוותר. אבל הבעיה הגדולה היא שריבים גורמים לכל צד להתחפר בעמדה שלו, וכך הריב הופך מכלי של משא ומתן למצב צבירה קבוע.
 
 
 
סיכום משותף - הכיצד?
 
במקום לריב - ניתן להשתמש בכלי ההסכמה. לדון בנושא שבמחלוקת, להבין את הפערים בין עמדות הצדדים ואז לנסות להגיע לפשרה מוסכמת ועקרונית.
 
הסכמה היא משהו שניתן להגיע אליו "לפני" שקורים אירועים ולא אחרי או תוך כדי. כלומר, אלה דברים שחייבים להיעשות במנותק מהאירועים שקורים בחיים ושבגללם רבים. ברגע שיוצרים הסכמה מוקדמת - האירועים הבעייתיים שבהם ומתפוצצים ורבים יקרו פחות ופחות משום שהזוג מראש סיכם מה תהיה דרך הפעולה שלו.
 
 
 
אומנות הפשרה
 
ניתן להגיע להסכמות רק אם עקרון הפשרה מקובל על שני הצדדים. לא ניתן להגיע לפשרה טובה אם צד אחד לא מוכן לדבר או לא מוכן לנהל משא ומתן או לא מבין שתהיה פשרה מסוימת גם מצדו.
 
הסכמה בעיקרה היא היכולת לבוא אחד לקראת השני או במילים אחרות, היכולת להגיע לפתרון שמעניק מענה לשני הצדדים בצורה מאוזנת והוגנת מבלי שהאחד יוצא חסר או מקופח.  
   
 
 
"הסדרה" של החיים המשותפים מוביל לחיזוק השותפות והמחויבות הזוגית
 
ריבים דומים במידה רבה לבלגן בבית. אם לא מסדרים את הבית ושמים כל דבר במקום שלו - הבית נראה נורא והחיים בבית הופכים לקשים ומייגעים מאוד. לעיתים אף לסיוט. לעומת זאת, אם מסדרים את הבית - החיים נראים אחרת לחלוטין.
 
אותו הדבר ביחסים הזוגיים. אם מסדרים את הזוגיות מראש (ולא אחרי או תוך כדי) אז החיים הזוגיים הופכים קלים יותר. יותר מזה, הם הופכים גם לאפקטיביים יותר, כי שיתוף הפעולה בין בני הזוג גובר ותחושת השותפות שלהם הולכת ומתחזקת. הם "בראש אחד", הם חזקים יותר ומסונכרנים יותר אחד עם השני.
 
 
וטיפ לסיום: ללא פשרות מוסכמות בזוגיות כל אחד למעשה עושה מה שבא לו ומושך בכוח לכיוון שלו. התוצאה היא או חורבן זוגי או חיים זוגיים בלתי נסבלים. זוגיות היא עבודת צוות של שניים ולא חיים אוטונומיים ונפרדים לחלוטין של כל אחד מבני הזוג שחי בבועה משלו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il